Kwartalnik Myśl.pl numer 35 (1/2016)

Kolejny numer „Myśl.pl” przynosi dyskusję na temat przyszłości naszej cywilizacji. Przyszłości, która jest zagrożona nie tylko przez napływ obcych kulturowo setek tysięcy imigrantów, ale przede wszystkim przez własną słabość i dekadencję.


Skoro wystarczył milion przybyszów, by kraj taki jak Niemcy znalazł się w największym od półwiecza kryzysie, co będzie, jeśli na nasz kontynent trafią miliony? Bez wątpienia nie jesteśmy na to gotowi. Czy Polska może stać się oazą normalności na europejskiej moralno-ideowej pustyni? Czy stać nas na odnowę i powstanie z kolan, które – zainicjowane nad Wisłą – może wskrzesić prawdziwego ducha Europy? Próby odpowiedzi na te pytania dopiero rozpoczynają prawdziwą dyskusję.

Ten problem, jak żaden inny, dotyczy nas wszystkich. Jak dowodzą wydarzenia sylwestrowej nocy w Kolonii, jeśli sami nie zajmiemy się jego rozwiązaniem, stanie się naszym czarnym snem szybciej, niż się tego spodziewamy. 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Film naszej Fundacji weźmie udział w Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

Nasz film „Marzyli tylko o wolnej Polsce” został zakwalifikowanych do walki o nagrody w czasie tegorocznej VI edycji Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” Gdynia 2014. Produkcja przedstawia losy podziemie antykomunistycznego na terenie Głogowa i Wielkopolski. Film jest hołdem naszej Fundacji dla "Żołnierzy Wyklętych". Reżyserem filmu jest kol. Paweł Chruszcz, przy jego produkcji uczestniczył współpracownik kwartalnika Myśl.pl kol. dr. Jacek Misztal.  

Wyniki zbiórki na poprawę bytu Polskim rodzinom w czasie świąt Wielkanocnych.

Fundacja im. Bolesława Chrobrego, zgodnie z wydaną decyzją numer 203/2014 z dnia 28.02.2014r., przeprowadziła zbiórkę publiczną na terenie całego kraju w formie zbierania darów materialnych w dniach od 17.03.2014r do 28.03.2014r. Zebrane środki: 500kg żywności, 50kg materiałów użytku codziennego, zostały przekazane instytucjom: FILANTROPIJA PLUS Tuskulėnų g. 28-25 , 09211 Vilnius oraz „Namas, kuris laukia” Palydovo g. 17 , 11107 Vilnius, w celu poprawie bytu Polskim rodzinom w czasie świąt Wielkanocnych.

WYNIKI PIERWSZEJ KWESTY NA EKSHUMACJĘ I IDENTYFIKACJĘ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W SZCZECINIE.

Zebrane środki w wysokości 17 355,43 PLN (słownie: siedemnaście tysięcy trzysta pięćdziesiąt pięć złotych i czterdzieści trzy grosze), zostały przekazane w dniu 08.11.2013r., Polskiej Bazie Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w celu przeprowadzenia ekshumacji i identyfikacji ofiar komunistycznych morderstw, pochowanych w kwaterze „Ł” w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.


 

Fundacja im. Bolesława Chrobrego z siedzibą w Szczecinie, zarejestrowana w KRS pod numerem 0000253907, zgodnie z wydaną decyzją numer UNP: 65559/BOI/-XXVII/13 z dnia 28.10.2013r., przeprowadziła zbiórkę publiczną na  Cmentarzu Centralnym w Szczecinie w formie zbierania ofiar do puszek kwestorskich w dniu 01.11.2013r. w godzinach 8.00 – 22.00.

Zebrane środki w wysokości 17 355,43 PLN (słownie: siedemnaście tysięcy trzysta pięćdziesiąt pięć złotych i czterdzieści trzy grosze), zostały przekazane w dniu 08.11.2013r., Polskiej Bazie Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów w celu przeprowadzenia ekshumacji i identyfikacji ofiar komunistycznych morderstw, pochowanych w kwaterze „Ł” w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

PIERWSZA KWESTA NA EKSHUMACJĘ I IDENTYFIKACJĘ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Kwesta ma na celu zebranie środków na finansowanie prac ekshumacyjno-identyfikacyjnych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, kwatera "Ł".

 

Czytaj więcej...

ANTY-SZCZYT KLIMATYCZNY. CAŁA PRAWDA O GLOBALNYM OCIEPLENIU i SKUTKACH POLITYKI KLIMATYCZNEJ U.E.

KONFERENCJA - 10 LISTOPAD 2013 r 

Centrum Prasowe Foksal (Dom Dziennikarza), sala A, ul. Foksal 3/5, Warszawa

Organizatorzy: Ruch Narodowy
Współorganizatorzy i partnerzy: NSZZ Solidarność, Instytut Globalizacji, Fundacja im. Bolesława Chrobrego, CFACT
Patronat medialny: Myśl.pl

Czytaj więcej...

Rondo im. Romana Dmowskiego w Głogowie

Informujemy, że Rada Miejska w Głogowie przyjęła dziś wniosek Fundacji im. Bolesława Chrobrego, historyczny pierwszy obywatelski projek Uchwały o nadaniu nazwy jednemu z rond w Głogowie nazwy im. Romana Dmowskiego. Jeszce raz w dziękujemy wszystkim osobom, które podpisały się pod wnioskiem, włączyły się do akcji, radnym którzy poparli wniosek.

 

 

 

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"

REGULAMIN KONKURSU:

Preambuła Ustawy z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Dz.U. z 2011 r. Nr 32, poz. 160):

"W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym" – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu... "

Czytaj więcej...

Kwartalnik Myśl.pl - nr 28 (3/2013) - "Polska po POPISie"

Do salonów Empik trafił właśnie 28. numer kwartalnika "Myśl.pl", którego hasłem przewodnim jest "Polska po POPiSie".


Kiedy w 2005 roku po władzę zmierzała w naszym kraju potencjalna koalicja Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, wielu upatrywało w niej nie tylko szansy na położenie kresu skompromitowanym rządom lewicy, ale także miało nadzieję, że wprowadzi ona szereg niezbędnych reform oraz zmodernizuje nasz kraj. Zamiast tego, wspomniany rok zapoczątkował polityczną wojnę na wyniszczenie, w której potencjalni sojusznicy stali się śmiertelnymi wrogami. Pośrednią konsekwencją tego stanu rzeczy była między innymi katastrofa smoleńska, która nader wyraźnie udowodniła kryzys państwa i jego instytucji.

Czytaj więcej...

UE – Ukraina. Perspektywy i nadzieje

16 lipca br. w Sejmie, z inicjatywy Fundacji im. Bolesława Chrobrego, odbyła się debata na temat relacji Ukrainy z Unią Europejską z udziałem parlamentarzystów polskich i ukraińskich.

Czytaj więcej...