Kwartalnik Myśl.pl numer 25 (4/2012)

Do Empików w całym kraju trafiło właśnie kolejne, XXV już wydanie kwartalnika "Myśl.pl", którego tematem przewodnim jest szeroko pojęta modernizacja naszego kraju. Zachęcamy do zakupu i lektury. Poniżej kilka słów od redaktora naczelnego i spis treści.

Dokąd zmierza Polska? To pytanie pada coraz częściej. Trochę gorzej jest z wiarygodnym określeniem kursu, na którym się znajdujemy. Dla jednych ostatnie dwadzieścia trzy lata to czas zmarnowany. Inni przekonują, że jesteśmy symbolem sukcesu i to na europejską, a nawet światowa skalę. Jaka jest prawda? Jak zwykle odpowiedź na to pytanie pozostawiamy czytelnikowi. Prezentujemy jednak zestaw faktów, opinii oraz informacji, które w tym mogą pomóc.

Piórem niżej podpisanego szkicujemy mapę zmian postępowania, która wydaje się nam pożądana w kontekście przyszłości naszego narodu. Dotykamy także spraw związanych z geopolitycznym położeniem na wschodnich rubieżach Unii Europejskiej (Andrzej Zapałowski), gospodarką (Rafał Zgorzelski) czy służbą zdrowia (Dariusz Wasilewski). Nie zapominamy także o sprawach bezpieczeństwa, którym osobny tekst poświęciła Anna Maria Siarkowska oraz diagnozie naszej bieżącej polityki.
Bieżący numer to także prawdziwa gratka dla pasjonatów historii. Znajdziemy w nim między innymi wywiad z prof. Janem Żarynem, relację z 70-lecia powstania Narodowych Sił Zbrojnych oraz pierwszą część wywiadu, jaki z nestorem emigracyjnego ruchu narodowego, Albinem Tybulewiczem, przeprowadził Karol Wołek. Poza tym, jak zwykle sporo miejsca i uwagi poświęcamy polityce oraz ideowym dysputom na jej temat.Na naszych łamach składamy także hołd jednemu z naszych mentorów i niedościgłych wzorów, zmarłemu w kwietniu bieżącego roku, prof. Wiesławowi Chrzanowskiemu.
Życząc miłej lektury, zapraszam do dyskusji z nami nie tylko w dotychczasowej formule, ale także za pośrednictwem nowego portalu mysl24.pl, do którego odwiedzania gorąco zachęcamy. Krzysztof Tenerowicz Redaktor naczelny "Myśl.pl"