Rozpoczynamy darmowe zajęcia Aikido

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na darmowe zajęcia Aikido dla początkujących. Zajęcia są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn w wieku od 10 do 100 lat, nawet dla osób o słabej kondycji fizycznej. W szczególności zapraszamy całe rodziny.

Darmowe zajęcia będą odbywaly się w każdy wtorek o 18.30, przy ul. Perłowej 41 w Szczecinie.

Więcej informacji pod numerem telefonu 608 447 881.

Należy mieć ze sobą klapki, długie spodnie dresowe (bawełniane), luźną koszulkę z krótkim rękawkiem lub bluzę (bawełnianą). Ćwiczymy boso na macie.

Aikido rozwija ciało na wiele sposobów. Sprawność ogólna jest uzyskiwana poprzez różnorodne ćwiczenia, często włączane do treningu w formie rozgrzewki. Elastyczność stawów i ścięgien jest rozwijana przez ćwiczenia rozciągające i same techniki. Rozluźnienie przychodzi w sposób naturalny, ponieważ bez tego nie jest możliwe skuteczne wykonanie technik. Wszystko to prowadzi do uzyskania umiejętności zrównoważonego korzystania z różnych aspektów swojej sprawności, pozwalającej nawet niewielkiej osobie na użycie energii całego ciała przeciwko napastnikowi.
Trening aikido nie rozdziela ciała i umysłu. Stan jednego wpływa na drugie. Z tej przyczyny, rozluźnienie ciała wynikające z nauki Aikido w naturalny sposób przekłada się na psychiczne rozluźnienie. Podobnie, uzyskana pewność siebie i zdecydowanie przekładają się na silną postawę ciała i zdecydowane ruchy
Aikido może nauczyć się każdy, bez względu na kondycję fizyczną, wiek czy płeć. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, dzieci czy ludzie w starszym wieku uważają Aikido za ciekawy i aktywny sposób spędzania czasu. Ćwiczący uczą się samoobrony unikając jednocześnie brutalności czy agresji. Aikido rozwija nie tylko fizycznie, wzmacnia także wiarę w siebie, poczucie bezpieczeństwa, rozwija zdolność koncentracji. Ćwicząc Aikido zwiększamy nie tylko świadomość ciała, podnosimy ogólną sprawność fizyczną, ale także przekraczamy własne ograniczenia, pracujemy nad charakterem, panowaniem nad emocjami, szczególnie negatywnymi, takimi jak: złość, agresja, strach, poczucie zagrożenia. Wynikające z tego równowagę i spokój możemy przenieść z treningu na każdy aspekt codziennego życia. 
Treningi Aikido dla początkujące są elementem projektu „Międzypokoleniowa szkoła zdrowia”. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Organizatorem projektu jest Fundacja im. Bolesława Chrobrego.

MIĘDZYPOKOLENIOWA SZKOŁA ZDROWIA

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Miasta Szczecin